Tegnap egy egész ország a tanárokkal, a diákokkal és az oktatással volt elfoglalva. Nem véletlen, hiszen szerda reggel 8 órakor országszerte megkezdődtek azok a demonstrációk, amelyek egészen késő estig tartottak és amelyeken több tízezer tanár, diák és szülő vett részt azért, hogy hangját hallassa, hogy ha most nem történik változás a közoktatásban, akkor az országunk jövőjét kockáztatjuk.
Szerda reggel 8 órára a Pedagógusok Demokratikus Szövetsége demonstrációt hirdetett, amelyen élőlánccal követelték a tanári béremelést, az elvett sztrájkjoguk visszaállítását, a jelentős tanárhiány miatti munkaterheik csökkentését, illetve a szeptember végén kirúgott Kölcseys tanárok azonnali hatályú visszahelyezését tanári állásukba.
A békés élőlánc több kilométeren keresztül, a Széll Kálmán tértől egészen a Keleti Pályaudvarig kígyózott. A több ezres tömegben nem csak tanárok voltak, hanem diákok és szülők egyaránt, amely még inkább kihangsúlyozta, hogy ez nem egyedüli kiállás. Az élőláncot a mellette elhaladó autósok jelentős része is dudálással támogatta. Érezhető volt a súlya az ügynek, hiszen nem csak Budapesten, hanem többek között Szombathelyen, Szegeden és Veszprémben is hasonló élőláncoknak lehettünk szemtanúi.

A reggeli demonstráció délután folytatódott a Margit híd elfoglalásával, amelyen az internetadó elleni tüntetés óta nem látott mennyiségű ember jelent meg. A demonstrálók percek alatt elfoglalták a hidat és a későn érkezők már inkább a Kossuth teret vették célba. A hidat elfoglaló tüntetők estére átvonultak a Kossuth térre, ahol a Tanítanék Mozgalom és a noÁr Mozgalom közös demonstrációján egyes becslések szerint akár több tízezren is összegyűlhettek. A megtelt Kossuth téren többen is megszólították a tüntető tömeget, többek között a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgott tanárok Palya Tamás és Törley Katalin, Zeller Judit a TASZ jogásza és Nagy Ervin színész is.

A beszédekben rendre Pintér Sándor belügyminiszter, dr. Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár és a Kormány lett megszólítva, hogy ilyen módszerekkel nem lehet bánni a tanárokkal és az oktatással, mert nem csak a mostani generáció jövőjével játszanak, hanem az elkövetkező nemzedékek jövőjével is. Törley Katalin kijelentette: „Az oktatási rendszer összeomlott, ezzel muszáj szembenéznünk. A gőgös hatalom évek óta nem hozott érdemi intézkedést, csak fenyegetést, kirúgást és ellehetetlenítést.” A hídfoglalást szervező diákok a következő mondattal zárták beszédüket: „Remény a hídfoglalás, a sztrájk, a virrasztás, a polgári engedetlenség, nem fogjuk feladni”.
Este 10 órakor, tüntetés végén a több ezer ember egységben emelte magasba világitó mobilját, hogy kifejezze a tanároknak, hogy nincsenek egyedül.

Kormányoldalon nem igazán érte el az ingerküszöböt ez a tüntetés, lehetett az bármekkora is. A reggeli demonstrációról mindösszesen délben számoltak be a közmédia híradójában, míg az esti tüntetésről egy cikk jelent meg. Továbbá, a cikk írásáig egy kormánypárti politikus sem nyilatkozott a tüntetésekről.
Hogy milyen intézkedések következnek a Kormány részéről, amelyek segítheti megoldani a közoktatás problémáját és könnyíthetik a tanárok terheit? Egyelőre nem tudni és sokan tartanak attól, hogy innentől kezdve erővel fogják megfélemlíteni a tanárokat, hogy eszükbe se jusson újra tüntetni. A tanárok mindezek ellenére nem adják fel, a PDSZ legközelebb október 14-re szervez országos méretű sztrájkot, míg az Adom diákmozgalom október 23-ra a budapesti Széchenyi térre hirdetett demonstrációt.