Veszélyelhárítás a Szilas Parkban!

Az Újpesti Városgondokság Kft. faápoló szakemberei a mai nap folyamán eltávolították a Szilas Parkban található balesetveszélyes kiszáradt fákat, illetve faápolási munkálatok végeztek azokon az egyedeken, melyek veszélyeztethették az éppen arra sétálók testi épségét.

Nem is olyan régen a Szilas Parkban egy erősebb széllökéstől egy fa kidőlt egy másiknak dőlve. Akkor a társaság munkatársai elhárították a veszélyt, majd a Madártani Egyesülettel közösen együttműködve felmérték a parkban található faállományt és megállapították, hogy több faegyed kiszáradt, ezáltal veszélyeztetheti az éppen ott tartózkodók testi épségét. Mivel a jó idővel a park látogatottsága jobban megnő, ezért a legrövidebb határidőn belül cselekedtek és a szakembereik ellátták a nyárfák faápolási munkálatait, így továbbra is biztonságban tölthetik a Szilas Parkban szabadidejüket a családok.

„Társaságunk folyamatosan méri fel a városunkban lévő faállományt. Ez nem egyszerű feladat, hiszen több mint negyvenezer fa található Újpesten. A mostani időszakban ezt a Madártani Egyesülettel szorosan együttműködve tesszük, ugyanis városunkban nemcsak a fákra figyelünk, hanem az itt élő élőlényekre, így például a madarakra is. Ebben az időszakban kizárólag a balesetveszélyes fák (személy, kár- és vagyonvédelem) faápolási munkálatai történnek meg a felmérések alapján. – tette közzé Facebook oldalán az Újpesti Városgondnokság Kft., majd hozzátették: Kérjük a lakosságot, ha bármilyen észrevétele lenne a fákkal, illetve a folyamatban lévő munkákkal kapcsolatban, keressenek minket bizalommal a bejelentes@ujpestivarosgondnoksag.hu email címen.

_autotone

Most szerdán dönt a Farkas-erdő védetté nyilvánításáról a Fővárosi Közgyűlés!

A Farkas-erdő védelme fontos pillanathoz ért, ugyanis e hét szerdán kerül terítékre a Fővárosi Közgyűlés előtt az a javaslat, mely a 31 hektáros erdős terület …

Újpest ikonikus épületei: az Egek Királynéja-templom

Újpest központját már a századfordulón is a városháza-plébániatemplom-piac triumvirátusa határozta meg. Cikkünkben az Egek Királynéja-templomot vesszük górcső alá. Az Egek Királynéja katolikus főplébánia építése szorosan …

Ismét lehet jótékonykodni: az UTE idén is várja a cipősdobozokat

Újra megnyitotta kapuit az UTE cipősdoboz-gyüjtőpontja a Megyeri úti klubházban – tette közzé honlapján az UTE. Az ajándékokat december 18-ig hétfőtől-szombatig 8-19 óra között lehet …

Beharangozó az ZTE – UTE mérkőzésre

Az elmúlt hetek mérkőzései kicsit sem alakultak a várakozásoknak megfelelően. Az elmúlt öt mérkőzésből ötöt elvesztett a csapat és a rendkívül negatív közhangulatnak köszönhetően az …

8% alatt a magyar infláció: a gazdaságfejlesztési miniszter győzelmet hirdetett

2023. novemberben a fogyasztói árak átlagosan 7,9%-kal haladták meg az egy évvel korábbiakat – közölte a KSH péntek reggel. Októberhez képest viszont az infláció nulla …