Szerezzük vissza és újítsuk fel az újpesti víztornyot!

A Fővárosi Vízművek Zrt. tulajdonában lévő újpesti víztorony városunk egyik szimbolikus, ikonikus építménye. Nincs újpesti, kinek szívét ne dobogtatná meg a látványa. Trippon Norbert alpolgármester kezdeményezésére most Újpest Önkormányzata megpróbálja visszaszerezni és felújítani.

Az újpesti víztorony, a korai magyar vas- és vasbeton-építészet kimagasló alkotása, melyet 1911-1912-ben építette Újpest városa. Az épületet – akkor már a hivatalosan a Főváros IV. kerületétől – 1950-es években vette át üzemeltetésre a Fővárosi Vízművek, 2003 óta használaton kívül van.

„Mi újpestiek tudjuk, hogy ez a csodálatos műemlék, nagy elődeink nagy alkotása jobb sorsra érdemes. Ezért szeretnénk, hogy először a homlokzata felújításra kerüljön, s hogy idővel – ahogyan számos más városban is – érdemi funkciókkal legyen nyitott a nagyközönség számára is. E nemes célokra saját forrásainkat is mozgósítani kívánjuk – írta Facebook posztjában dr. Trippon Norbert alpolgármester. Ez persze hosszú folyamat, nem egyik napról a másikra történik. De a városvezető elszánt, ahogy az egész városvezetés és a képviselő-testület is.

Az első lépés az ügyben az, hogy tárgyalásokat folytassanak a Fővárosi Vízművek Zrt.-vel és a Fővárosi Önkormányzattal annak érdekében, hogy visszaszerezzék a rendelkezési jogukat a víztoronnyal kapcsolatban. A tárgyalásokat hamarosan megkezdik.

„Városvezetőként és polgármester-jelöltként hiszek benne, hogy nemes és nagy célokat is ki kell tűznünk magunk elé! Olyan célokat, melyek méltóak városunkhoz, Újpesthez, melyek megvalósulására büszkék lehetünk majd mindannyian! Ezért mindent megteszünk annak érdekében, hogy víztornyunk, gyönyörű építészeti örökségünk újra Újpest városához méltó legyen. Nagyon számítunk minden újpesti támogatására” – teszi hozzá az alpolgármester.

A cél nemes, reméljük, hogy a Fővárosi Vízművek Zrt. és a Fővárosi Önkormányzat is együttműködő lesz ebben. Így városunk, Újpest egyik ikonikus épülete újra a miénk lehetne, és újra régi fényében tündökölhetne.

Az elmúlt 5 év eredményei – Játszóterek Újpesten

Az elmúlt 5 évben számos beruházást hajtott végre Újpest Önkormányzata, melyet egy cikkben nem lenne értelme bemutatni. Így, az elkövetkező hetekben számba vesszük az elkészült …

Újpest polgármesterjelöltje: Dr. Trippon Norbert!

A hatpárti városvezetés folytatni szeretné az 5 éve elkezdett munkáját és ehhez kérik az újpestiek további támogatást és bizalmát. A városvezetés polgármesterjelöltje Dr. Trippon Norbert, …

Ásványolaj szövetség: 1,9 százalékkal csökkent az üzemanyagfogyasztás az első negyedévben

Az idei első negyedévben szinte ugyanannyi motorbenzin és 3,1 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott Magyarországon, mint tavaly az első három hónapban, az üzemanyagfogyasztás így átlagosan 1,9 …

Pad-gate, avagy újfent lyukra futott Drabant Fruzsina

Már meg sem lepődünk azon, hogy Drabant Fruzsina ismét olyan állítást tett, melyeket két perc online keresés után maga meg tudott volna cáfolni. De nembaj, …

Az elmúlt 5 év eredményei – Parkok Újpesten

Az elmúlt 5 évben számos beruházást hajtott végre Újpest Önkormányzata, melyet egy cikkben nem lenne értelme bemutatni. Így, az elkövetkező hetekben számba vesszük az elkészült …