Évek, évtizedek óta hiányzik a Szent László téren található Teknősbéka szobor farka. Azonban a mai nappal végre egész a Teknősbéka, hiszen helyére került a hiányzó része, derül ki Trippon Norbert, Újpest alpolgármesterének beszámolójából.

A Szent László téren található Teknősbékás kút 1958-ban került a helyére, igaz, akkoriban még Papp József neve fémjelezte a teret. Nagy Géza, aki megalkotta a Teknősbékát, Medgyessy Ferencet és Sidló Ferencet is mesterei között tartotta számon. A 60×100 centiméteres alapokon álló, bronzból készült szobor az évek során jelképe lett a környéknek. Rengetegen használták találkozási pontnak, gyerekek játszottak rajta és ugyan a Kolibri cukrászda már bezárt, így is nagyon sokan zarándokolnak el, hogy meglátogassák a Teknősbékát.

Azt, hogy a Teknősbéka farka mikor és milyen korülmények tűnt el csak találgatni lehet. Az itt élők elmondása szerint már lassan több 10 éve nincs a helyén és feltételezik, hogy valaki úgy gondolta, hogy ez egy szép szuvenír lesz és egyszerűen csak letörte. Egy pozitív dolog azonban kisült a történetből, hiszen aranyosan, a „rakétameghajtású” teknős becenevet kapta.
A helyreállítása egy érdekes folyamat, amely nem annyira egyszerű, mint azt elképzelnénk. Az elkészült bronz formát a meglévő szoborhoz kellett hegeszteni, a varratokat le kellett csiszolni, majd egy különleges emulzióval lekenni, hogy a Teknősbéka farka megkapja azt a patinát, amellyel az erdeti szobor rendelkezik.

Eredetileg egy csobogó és hozzá tartozó medence is tartozott a szoborhoz. Kifejezetten érdekes, geometriai alakja volt a medencének, amely inspirációként szolgálhatott a Miskolcon található Vízmerítők kútszobor, hasonló alakú medencéjéhez. A betonbol készült medencét 2010-ben elbontották, és helyreállításáról egészen mostanáig csak beszéltek. Azonban Trippon Norbert bejegyzéséből az is kiderül, hogy Teknősbéka helyreállítása után, a díszkút eredeti állapotát is visszaállítják.