Újpesten tizenegy alkalommal kellett riasztani a tűzoltóságot, valamint a katasztrófavédelmet a március 11-i szél okozta károk miatt.

Megkerestük tájékoztatásért a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságot, hogy Újpesten történt-e bármilyen jelentősebb viharkár, esetleg személyi sérülés. Elmondásuk alapján a fővárosi műveletirányítási központhoz tizenegy bejelentés érkezett a heves szél okozta károkról. Legtöbb esetben kidőlt fákhoz, lehasadt öles ágak elbontásához riasztották a tűzoltóságot. Kerületszerte több helyszínen tetőket bontott meg a szél.
A Munkásotthon utcában, valamint a Dugonics utcában parkoló gépkocsikat rongált meg egy-egy faág, míg az Ezred utcában egy bádogtetőt bontott meg a viharos szél.

A katasztrófavédelem összeállított egy részletes figyelmeztetést, hogy mit kell tenni erős szél esetén. Az Országos Meteorológiai Szolgálat riasztása életbe lép, zárják be az ajtókat, ablakokat, és ha tehetik, ne menjenek a szabadba. A heves szél miatt az ajtókat, ablakokat indokolt gondosan bezárni, a redőnyöket pedig felhúzni vagy teljesen leengedni. A kitört ablakok, lehulló üvegszilánkok súlyos sérüléseket és kárt okozhatnak. Az ablakpárkányra kihelyezett tárgyakat, virágládákat rögzíteni kell, illetve javasolt átmenetileg eltávolítani. Ne parkoljunk gépjárművünkkel nagy, idős fák alá, ahol faág letörésére lehet számítani!
Gyalogosként közlekedve is számítsunk a szél által a magasból lesodort, leeső tárgyakra, kisebb-nagyobb faágakra, kerüljük azokat a helyszíneket, ahol ilyen veszélyekkel kell számolni. Ha nem muszáj, kisgyermekkel ne menjünk a szabadba a viharos széllökések alatt! Figyeljünk házi kedvencként tartott háziállatainkra is, mert viselkedésük kiszámíthatatlanná válhat!
Erős szél esetén az elektromos hálózatban károk keletkezhetnek, így a szolgáltatásban hosszabb-rövidebb ideig tartó is zavarok lehetnek. Ha valaki leszakadt elektromos vezetéket, vagy sérült közműhálózatot észlel, ne közelítse meg, hanem hívja a 112-es segélyhívó számot
Ha mégis a szabad ég alatt ér minket a szélvihar, viselkedjünk nyugodtan és körültekintően: keressünk védett, stabil helyet (épületeket és aluljárókat), kerüljük a fákat, védjük a szemünket. A kisgyerekeket fokozottan óvjuk a széltől. Hagyjuk el járművünket, mert bentről csak korlátozottan érzékelhetők a fenyegető veszélyek (például egy fa dőlése).Veszélyhelyzet, baleset és viharkárok esetén haladéktalanul hívjuk a mentőegységeket a 112-es telefonszámon!