A lakótelep története szorosan összefügg a Tungsram néven ismert Egyesült Villamossági Rt.-vel. Eme világhírű cég felvirágoztatója és egyben elnöke, Újpest egyik mecénása Aschner Lipót volt. Bár halála után némileg az addig elért dinamikus fejlődés kicsit megtorpant, a cégnél dolgozó több száz munkásnak, és azok családjainak szüksége volt közeli lakóhelyre.
A megálmodott lakótelep helyéül az egykor virágzó uradalmat jelölték ki, mely Újpest alapítójának, gróf Károlyi Istvánnak a tulajdonában volt hajdanán. Ez területileg a Fóti út és a Megyeri temető környékét jelenti.
Az építkezést 1966-ban kezdték el, és 1975-ig mintegy 930 lakást adtak át. Ennek mintegy 80%-ába költöztek be a Tungsramban dolgozók családosan. Az első házak elkészülte 1972-re tehető, ezek a ma ismert kis Izzó-lakótelepen találhatóak, nagyon pontosan a Reviczky u. 40., 42. számú házakat húzták fel. A lakások 49-56 m2 között mozogtak, két szobával és erkéllyel rendelkeztek, továbbá a fűtést itt már gázkonvektorral oldották meg.
A Szilas-patak mentén, ill. a patakhoz közel épült fel a négy-és tízemeletes házakból álló nagy Izzó-lakótelep, 1981 és 1985 között. Ezek az épületek már eleve szokatlanul modern technológiával, az ún. alagútzsalus építési megoldással készültek. Másik egyediségük, hogy minden ház saját központi gázkazánnal rendelkezik, így látva el a lakásokat fűtéssel és meleg vízzel. A lakások méretei szintén impozánsak, itt már elérik a 63-70 m2-t is, 2-2,5 szobaszámmal, és hosszú erkéllyel.
Tömegközlekedéssel közvetlenül az Újpest- Központból (az M3 metró északi végpontja) induló 220-as busszal érhető el, melynek itt található a végállomása az Erdősor útnál, ahol a 4 emeletes épületek terülnek el. Továbbá szintén közvetlen kapcsolatot biztosít a 20E jelzésű autóbusz, melynek végállomása a lakóteleppel szomszédságban lévő Káposztásmegyeren van.
A tízemeletes épületek Szilas-patak felőli oldalán, közvetlen a házak mentén húzódik az Ugró Gyula sor, mely utca a városi Újpest első polgármesteréről dr. Ugró Gyuláról kapta nevét. Az egykor méltán híres Egyesült Izzó Rt. emlékét őrzik a lakótelepen található egyéb utcanevek, mint például az Izzó utca és a Fénycső utca.
Az Izzó ugyanakkor kiemelten figyelt a dolgozóik gyermekeire is, bár az általuk működtetett óvoda és bölcsőde ma már nem létezik, viszont ma is aktívan működik a Dalos Óvoda és a Szűcs Sándor Általános Iskola.