Visszatekintés: közösségi kert-hálózat Újpesten!

Itt az év vége, ilyenkor érdemes visszatekinteni arra, hogy mi is valósult meg városunkban 2023-ban. Számos fejlesztés és beruházás, színvonalas rendezvények, gondoskodás. Új parkok, intézményi felújítások, járda- és parkolóépítések, betonfeltörések és zöldítések, tömeges faültetések és sorolhatnánk. Az egyik legkedveltebb fejlesztés ebben az évben az újpestieknél az újabb közösségi kert lett. 

Még 2021-ben Trippon Norbert alpolgármester ötlete alapján az Izzó Lakótelepen, az Ugró Gyula utcában található tankerttel indult a mára már közösségi kert-hálózatra fejlődött városi kertészkedés.

Ugró Gyula utcai Közösségi Kert

Akkor 22 ágyás került átadásra, mely olyan népszerű lett a lakosság körében, hogy a következő évben az önkormányzat egy régi, betondühöngő helyén, a Viola utcában létrehozta a második közösségi kertet 40 ágyással. Itt már új funkciók is bevezetésre kerültek a lakossági javaslatokat és igényeket figyelembe véve: lett közösségi tér és homokozó is a gyerekeknek.

Viola Közösségi Kert

És a siker itt nem állt meg! Az újpestieknek annyira megtetszett a két közösségi kert, hogy folyamatosan jelezték igényüket újabbra. Így került hát megvalósításra a Bercsényi Közösségi kert 17 ágyással az idén.

„Nagyon szeretünk itt kertészkedni. Ez egy remek lehetőség, amivel magunknak tudjuk megtermelni az idény zöldségeket. Nem mindegy ez, hiszen manapság minden nagyon drága” – mondta lapunknak a Bercsényi Közösségi Kert egyik ágyástulajdonosa.

Bercsényi Közösségi Kert

„Azt hiszem, mikor elindítottuk programunkat, nem is gondoltuk, hogy ilyen sikeres lesz, hogy ennyien szeretnének belevágni a városi kertészkedésbe. És itt nem állunk meg! Folytatjuk, mert ez a jövő. Újpest a mi otthonunk, a mi városunk. Rajtunk múlik, hogy milyen lesz! – nyilatkozta lapunknak Trippon Norbert alpolgármester, aki hozzátette: 2024-ben érkezik a negyedik közösségi kert.

Wintermantel újabb hihetetlen húzása

Wintermantel Zsolt korábbi fideszes polgármester kórházért tett aláírásgyűjtési kezdeményezése és a kórház megőrzésére irányuló felhívása csak látszat politikai akció, hiszen ne feledkezzünk meg róla, hogy …

Március 4-én kezdődik meg a zöldhulladék begyűjtése Újpesten

Az Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) március 4-én kezdi meg a zöldövezeti kerületekben a zöldhulladék begyűjtését. A zöldhulladékot hetente egyszer, az adott szolgáltatási körzetre vonatkozó napon szállítja …

Közel másfél milliárd forintért árulják az Árpád Kórház ingatlanát

A tavalyi sikertelen árverés után a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ismét árverésre bocsájtja az Áprád Kórház ingatlanát. A kikiáltási ár közel másfél milliárd forint és a …

Visszatér Újpestre a ‘Hangszert a kézbe!’ országjáró programsorozat

Márciusban újból kipróbálhatnak hangszereket a gyerekek, hiszen március 5. és 7. között visszatér a Hangszert a kézbe! program Újpestre, tudjuk meg Bedő Kata, Újpest alpolgármesterének …

Az univerzum legfényesebb objektumát fedezték fel ausztrál csillagászok

Az univerzum legfényesebb objektumát fedezték fel ausztrál csillagászok, egy fekete lyuk által táplált kvazárt, amely naponta fal fel egy csillagot – számolt be róla kedden …